certyfikat aeo, procedura uproszczona, kwestionariusz samooceny, doradca celny, szkolenia celne, świadectwo aeo, upoważniony przedsiębiorca aeo, pozwolenie aeo, upoważniony przedsiębiorca, wniosek aeo,

Jak uzyskać certyfikat AEO? Sprawdź usługi firmy EMPIRIUM Profit

Jak uzyskać certyfikat AEO? Zarządzanie bezpieczeństwem międzynarodowego łańcucha dostaw jest sprawą skomplikowaną, wieloetapową, wymagającą wiedzy i doświadczenia. Doradca celny uprości wiele procesów i sprawi, że zaczniesz efektywnie zarządzać swoją firmą. EMPIRIUM Profit wie, jak Ci pomóc. Dzięki naszym działaniom zdobędziesz nowych klientów, uprościsz procesy zachodzące w Twojej firmie, zwiększysz poziom bezpieczeństwa, przejdziesz szkolenia celne, uzyskasz płynność finansową, a ponadto zdobędziesz inne uprawnienia i uproszczenia celne umożliwiające prowadzenie kompleksowej i profesjonalnej działalności gospodarczej.

Kim jesteśmy? Zobacz, jak działa profesjonalny doradca celny

certyfikat aeo, procedura uproszczona, kwestionariusz samooceny, doradca celny, szkolenia celne, świadectwo aeo, upoważniony przedsiębiorca aeo, pozwolenie aeo, upoważniony przedsiębiorca, wniosek aeo,

Działalność rozpoczęliśmy w 2009 roku jako K.A.V. Byliśmy w tym czasie pierwszą małą firmą na polskim rynku, która realizowała szkolenia AEO i wdrażała AEO. Obecnie działamy pod nazwą EMPARIUM Profit. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorców. Współpracujemy z wieloma zadowolonymi klientami, pomagamy osiągać założone cele, rozwijać biznes.

Gwarantujemy przeprowadzanie szkoleń podnoszących bezpieczeństwo międzynarodowego łańcucha dostaw dla firm z różnych branż. Procedura uproszczona, którą z naszą pomocą wdrożysz umożliwi usprawnienie procesu zarządzania i realizację działań celnych w najprostszej postaci.

W Twoim przedsiębiorstwie możemy przeprowadzić audyt AEO, jak i cały proces wdrożenia AEO, po którym otrzymasz certyfikat AEO. Pomagamy klientom przygotować kwestionariusz samooceny, dokumenty celne oraz pozostałą dokumentację. Z naszą pomocą możesz:

 • opracować skuteczne procedury celne,
 • zadbać o bezpieczeństwo i ochronę działań międzynarodowych,
 • wdrożyć procedury operacyjne w obrębie magazynowania i transportu.

Gdy ma miejsce postępowanie AEO, klient otrzymuje od nas pełne wsparcie w kontaktach z organami celnymi. Mamy wiedzę i doświadczenie pozwalające na to, aby wydawać świadectwo AEO w sposób profesjonalny, zgodny z zasadami i rzetelny.

Uproszczona procedura i inne korzyści ze współpracy z EMPIRIUM Profit

 • Każdy projekt kończy się sukcesem.
 • Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny.
 • Każda procedura uproszczona jest efektywna, dopasowana do aktualnych potrzeb firmy.
 • Działamy elastycznie i według jasno określonych reguł.
 • Robimy wszystko, aby zaoszczędzić Twój czas oraz pieniądze.
 • Nasze działania są szybkie i skuteczne.
 • Działamy z pasją i pełnym zaangażowaniem.

Co daje certyfikat AEO?

Jeżeli Twoja działalność opiera się na imporcie towarów spoza Unii Europejskiej, warto ubiegać się o świadectwo AEO. Rozwinięciem tego skrótu jest Authorised Economic Operator. Oznacza upoważnionego do wskazanych działań przedsiębiorcę. Status jest przyznawany na wniosek przedsiębiorcy przez organy cywilne. Pomagamy w dopełnieniu wszystkich formalności.

Posiadając pozwolenie AEO zyskujesz:

 • zmniejszoną ilość kontroli dokumentów oraz fizycznych w trakcie przekraczania granicy,
 • priorytetowe traktowanie przesyłek, gdy zostaniesz wytypowany do kontroli,
 • kontrola przez organy cywilne jest przeprowadzana poza kolejnością,
 • możesz samodzielnie wybrać miejsce przeprowadzenia kontroli,
 • dostaniesz zawiadomienie, która przesyłka ma zostać poddana kontroli,
 • zyskujesz dostęp do szeregu uproszczeń celnych,
 • łatwiej możesz uzyskać tytuł zarejestrowanego agenta, znanego nadawcy oraz uznanego nadawcy,
 • otrzymujesz rękojmi solidnego przedsiębiorcy, któremu przysługuje prawo wspólnotowe w trakcie dokonywania transakcji.

Wniosek AEO krok po kroku

Rozpoczynając współpracę z EMPARIUM Profit nie musisz martwić się o formalności. Wszystkim zajmiemy się, dbając o doprowadzenie sprawy do końca. Aby otrzymać certyfikat potwierdzający, że jesteś upoważnionym przedsiębiorcom, musisz:

 1. Uzyskać numer EORI – numer w Unijnym Systemie Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Jest on niezbędny przy realizacji wszystkich operacji celnych odbywających się na obszarze UE. Jeżeli tego numeru nie ma, nie można importować towarów spoza UE.
 2. Zarejestrować reprezentację – trzeba określić uprawnienia do dostępu do usługi e-AEO.
 3. Zalogować się na unijnym Portalu Przedsiębiorcy e-AEO.
 4. Złożyć wniosek o nadanie statusu AEO, który sprawdza izba administracji skarbowej.
 5. Otrzymasz decyzję o nadaniu statusu AEO.

Certyfikat wydawany jest w ciągu 120 dni kalendarzowych, a cała procedura ubiegania się o niego jest bezpłatna. Dodatkowe opłaty naliczane są jedynie wtedy, gdy korzystasz z usług pośredników, czyli naszej firmy. Daje to jednak możliwość pełnego załatwienia formalności, bez Twojej ingerencji. Nie tracisz czasu na biurokratyczną pracę. My wszystkim zajmujemy się za Ciebie. Procedura jest dzięki temu jeszcze bardziej uproszczona. Przedsiębiorca czeka na gotowe rezultaty.

Współpraca z EMPIRIUM Profit – to się opłaca!

Jeżeli prowadzisz firmę zajmującą się eksportem, importem, przewozem, spedycją, prowadzisz magazyn celny lub jesteś producentem towarów eksportowych, skorzystaj z szerokiego pakietu naszych usług. Gwarantujemy:

Chcemy pomóc każdemu przedsiębiorcy, który chce ułatwić proces ubiegania się o certyfikat AEO oraz inne działania w obrębie kwestii celnych.