gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,

ArgoTIAB czyli jak przyspieszyć gojenie ran?

Skaleczenia i otarcia naskórka najczęściej zdarzają się dzieciom lub osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Jednak tak naprawdę każdy jest na nie narażony. Używając noża w kuchni, majsterkując w garażu, lub zwiedzając urokliwe zakątki podczas wakacyjnego wypadu na łono przyrody, musimy liczyć się z powstaniem zadrapań, ran, otarć i innych urazów. Głębokie skaleczenia koniecznie należy skonsultować z lekarzem, ale z tymi płytkimi, niewymagającymi szycia,  z powodzeniem można poradzić sobie samodzielnie. Idealnie, kiedy w apteczce znajduje się maść na gojenie ran.

Jak zabezpieczyć zranienie

Wiadomo — w każdej domowej apteczce znajduje się plaster, bandaż, gaza jałowa i gaziki oraz woda utleniona. Pourazowe zaopatrywanie ran to podstawa, aby zamiast gojenia nie nastąpiło zainfekowanie rany. Skaleczenie należy przemyć wodą utlenioną, a następnie zatamować krwawienie za pomocą ucisku i finalnie założyć opaskę sterylną w postaci jałowej gazy owiniętej bandażem.

gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,

ARGOTIAB

Gojenie ran to proces bardzo złożony i wieloetapowy. Zanieczyszczenia rany oraz miejscowa infekcja komplikują i opóźniają naturalny proces regeneracji skóry. Zatem jak przyspieszyć gojenie ran? Dobrze jest, oprócz odkażenia skaleczenia, zastosować preparaty na szybkie gojenie ran. Optymalnym rozwiązaniem jest, kiedy na wyposażeniu posiadamy Argotiab. Specyfik ten ma jedną ważną zaletę — nie musimy mieć recepty, aby zakupić go w aptece. W każdej chwili można wyposażyć apteczkę w spray, kremo — żel lub maść na szybsze gojenie ran Argotiab i przechowywać „na wszelki wypadek”.

Argotiab — doskonała ochrona ran i skaleczeń

gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,Masc na rany przyspieszajaca gojenie powinna spełniać zadanie opatrunku, czyli stworzyć barierę ochronną na skaleczeniu. Działanie antybakteryjne i niwelowanie stanu zapalnego w obrębie rany jest priorytetem i głównym zadaniem. Zawarty w składzie preparatów Argotiab dwutlenek tytanu związany kowalencyjnie z jonami srebra w połączeniu z dimetlkonem izoluje miejsce urazu skóry przed dostępem chorobotwórczych drobnoustrojów, grzybów i bakterii. Stwarza dzięki temu najlepsze warunki do regeneracji tkanek naskórka. Powiadają, że nieleczony katar trwa tydzień, a leczony 7 dni. Inaczej jest z ranami — te nieleczone mogą doskwierać długimi tygodniami, podczas kiedy odpowiednio chronione i leczone dokuczają od kilku do kilkunastu dni, w zależności od rozmiaru i umiejscowienia urazu.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że rany bardzo głębokie i zabrudzone, powstałe z użyciem zardzewiałych przedmiotów, lub wskutek pogryzienia przez zwierzę należy najpierw skonsultować z lekarzem, ponieważ zdecyduje on o konieczności specjalistycznego oczyszczenia, szycia lub wdrożeniu szczepień przeciwko tężcowi przy ranach brudnych oraz przeciwko wściekliźnie przy ranach kąsanych.

Środek uniwersalny nie tylko na zadrapania

Jak znaleźć coś, co przyspiesza gojenie ran powstałych nie tylko wskutek urazów? Nic prostszego — specyfiki na trudno gojące się rany to te same, które stosuje się na szybsze gojenie ran. Doskonale pomagają nie tylko na skaleczenia, ale z powodzeniem można ich używać na:

  • odleżyny
  • rany z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej
  • oparzenia
  • wysypkę pieluszkową
  • uszkodzenia skóry spowodowane nietrzymaniem moczu
  • miejsce wyprowadzenia cewnika naczyniowego

Glikol propylenowy zajmujący wysoką pozycję w składzie odpowiada za optymalne nawilżenie miejsca uszkodzenia skóry i okolicznych tkanek, wosk pszczeli bielony tworzy ochronny film, a  chlorek benzalkoniowy działa odkażająco.Tak skomponowana maść na gojenie ran jest w pełni bezpieczna zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i kobiet w ciąży.